Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
22 Listopad 2017, 23:12:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
  Witam Szanowne Mimochodki oraz wszystkich zaprzyjaźnionych częściowo zmimochodkowanych.  
   Strona główna   Pomoc Szukaj Chat Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wrocław - co zobaczyć?  (Przeczytany 649 razy)
Ania
Klubowicze
obieżyświat
*

« : 12 Luty 2015, 09:21:02 »

Co warto zobaczyć we Wrocławiu, może jest coś wartego uwagi a pominięte na stronach komercyjnych albo jest na stronach i warto to własnie wybrać?
Podpowiedzi szukam ;-))
Izka
Klubowicze
spacerowicz
*

« Odpowiedz #1 : 12 Luty 2015, 15:00:02 »

Dla ambitnych - znaleźć wszystkie wrocławskie krasnoludki ! Miasto się samo przy okazji zwiedzi Mrugnięcie
Mundek
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #2 : 13 Luty 2015, 14:48:21 »

Z tego co jest na stronach to warto zobaczyc Panorame Raclawicka, mimo ze to komercha i pelno tam wycieczek. No i zoo. Poza tym rynek, katedra, ostrow tumski, dzien mozna zakonczyc w spizu na rynku
Marcin K
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #3 : 13 Luty 2015, 15:13:29 »

A ja się wybieram w marcu do Wrocławia na weekend i pewnie będę chciał zobaczyć Masyw Ślęży, który jest nieopodal. Pewnie też zahaczę i o sam Wrocław, także Aniu czekam z ciekawością na recenzję wyjazdu z Wrocławia.

Bo jeśli zadasz pytanie, uważaj: możesz usłyszeć odpowiedź. Szkoda, że niewielu ludzi pamięta o tej prostej prawdzie, naiwnie sądząc, że wiedza jest dobrem samym w sobie!
ogla
Klubowicze
spacerowicz
*

« Odpowiedz #4 : 15 Luty 2015, 18:00:52 »

W kościele na Piasku jest ciekawa szopka bożonarodzeniowa. Nie wiem czy w poście będzie dostępna, ale zachęcam do zajrzenia tam. Jest duża, ruchoma i kiczowata... może nie jest to najbardziej zachęcający opis, ale szopka robi wrażenie Uśmiech mimo nie mojej estetyki całkiem dobre wrażenie.
Marcin K
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #5 : 10 Marzec 2015, 10:48:44 »

Aniu napisz relację krótką ze zwiedzania Wrocławia. Być może jak pogoda i obowiązki pozwolą w piątek wybieram się tam. Planowałem Masyw Ślęży, ale ponoć pogoda ma być deszczowa, więc może zostanę jedynie przy Wrocławiu. Nie wiem jak by padało czy jest sens np. do zoo.

Byłaś już we Wrocławiu? Coś szczególnego polecasz wartego zobaczenia. Może jakieś muzea, jak by pogoda naprawdę nie sprzyjała?

Bo jeśli zadasz pytanie, uważaj: możesz usłyszeć odpowiedź. Szkoda, że niewielu ludzi pamięta o tej prostej prawdzie, naiwnie sądząc, że wiedza jest dobrem samym w sobie!
Ania
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #6 : 10 Marzec 2015, 13:42:07 »

jak pojadę to skrobne coś. Jeszcze mnie tam nie było ;-)
Marcin K
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #7 : 17 Marzec 2015, 14:00:30 »

W końcu ja wybrałem się do Wrocławia, byłem w sobotę 14 marca 2015 r. Pierwotnie maiłem w planach Masyw Ślęży, jednak deszczowa pogoda skutecznie zniechęciła mnie do takiej wycieczki. Zostałem więc we Wrocławiu z zamiarem spaceru i zwiedzania, ze szczególnym uwzględnieniem muzeów. Wrocław okazał się miastem ciekawym architektonicznie i panoramicznym – wcześniej byłem tam jedynie dwa razy wieczorem na spacerze po ścisłym rynku, więc w zasadzie dużo nie widziałem, szczególnie panoram.

Uroku miastu dodaje położenie nad Odrą i na jej wyspach. Uroku odbiera powojenna zabudowa wdzierająca się w „ tankę historyczną miasta” – czyli paskudne bloki w samym sąsiedztwie budynków historycznych bogatych w detale architektoniczne. Za radą Mundka postanowiłem zobaczyć Panoramę Racławicką, a pewnie bez zapoznania się z jego zdaniem w tym temacie, nie wybrał bym się tam. Koszt 25 zł, wrażenie rzeczywiście bardo duże. Nie spodziewałem się takiego efektu, warto choć raz w życiu zobaczyć panoramę tego rodzaju.

Bilet z Panoramy upoważnia do zwiedzania Muzeum Narodowego (również wystaw czasowych) i Muzeum Etnograficznego. Gdyby ktoś nie chciał odwiedzać Panoramy Racławickiej, to wstęp do tych muzeów w sobotę jest bezpłatny. Do Muzeum Narodowego warto się udać, natomiast stanowczo odradzam Etnograficzne, nawet jeżeli ktoś ma takie zainteresowania. Szkoda czasu, jest oddalone od centrum, właśnie jest w remoncie, do obejrzenia tylko jedna sala wystawowa, bez remontu byłoby to i tak tylko 4 sale. Jednym słowem lipa, lepiej wybrać się do Muzeum Etnograficznego w Warszawie. W pobliżu znajduje się Muzeum Architektury umieszczone w starym kościele, a właściwie w byłym klasztorze bernardynów. Z ciekawości bym zajrzał na moment, ale opłata 15 zł nie przekonała mnie do zaspokojenia tej ciekawości. Architektem nie jestem, może ktoś kto ma takie zainteresowania uzna, że warto, do budynku szły w każdym bądź razie grupki ludzi. Ja odwiedziłem jeszcze Muzeum Archeologiczne i Militariów. W soboty wstęp za darmo, warto zobaczyć. Poza tym pewnie jeszcze ciekawe mogą być: Budynek Ossolińskich z Muzeum Książąt Lubomirskich, Muzeum Archidiecezjalne (gdzie jest Księga Henrykowska z zapisanym pierwszym polskim zdaniem), Muzeum Miejskie w Pałacu Królewskim (Zamku Królów Pruskich), Mauzoleum Piastów Śląskich – mi czasu na to nie starczyło.

O samej organizacji planu zwiedzania.

Wycieczkę z dworca autobusowego czy kolejowego najlepiej rozpocząć od przejścia ul. Stawową wprost na Pałac Schaffgotschów. Potem na plac Generała Kościuszki i skręcić w stronę na północ w stronę zabytkowego centrum. Następnie zobaczyć można pomnik Bolesława Chrobrego, Kościół Bożego Ciała oraz Budynek Opery Wrocławskiej. Warto zajrzeć na plac Teatralny, aby zobaczyć budynek teatru lalek i powrócić aby obejrzeć , zabytkowy hotel Monopol, kościół św. Stanisława, Wacława i Doroty. Wycieczkę kontynuować można w stronę Pałacu Królewskiego – jak ktoś ma ochotę może zrobić rundkę, aby obejrzeć ciekawy budynek Sądu Rejonowego i Prokuratury z przyciągającymi wzrok z daleka wieżami. W pobliżu Zamku Królewskiego mijając budynek Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego przez bramę wchodzi się na Plac Solny. Na rogu Placu Solnego znajduje się budynek Banku WBK w którym się mieści ponoć paternoster, ale budynek otwarty jest jedynie w tygodniu. W pobliżu warto zobaczyć Bazylikę św. Elżbiety, Ratusz, Katedrę św. Marii Magdaleny – jak jest pogoda wejść na punkt widokowy na Moście Pokutnic łączącym wieże tego kościoła. Do zwiedzania tu jest naprawdę dużo budynków, w tym Uniwersyteckie, świątynie, hala targowa. Potem można oglądać czy to muzea, czy też dalej spacerować na wyspę na Piasku, następnie w kierunku Ostrowa Tumskiego (Katedra Jana Chrzciciela) – jak jest pogoda pewnie warto tam zajrzeć do ogrody botanicznego. 

Dalsza wycieczka w stronę Hali Stulecia i zoo przez most Grunwaldzki lub z Ostrowa Tumskiego.

Na zoo pewnie trzeba mieć przynajmniej pół dnia, z 6 godzin. Jest tam podobno ciekawe Afrykanarium niedawno otwarte i ponoć bardzo popularne, odwiedzane przez specjalnie przyjeżdżających tu po to turystów. Na taką wycieczkę trzeba chyba najlepiej poczekać przynajmniej do maja, żeby wszystkie wybiegi były w zoo czynne. Nie polecam Hali stulecia i fontanny multimedialnej – to lipa. W pobliży być może ciekawe w porze dziennej są: ogród japoński i park miniatur – ja byłem w tym miejscu zbyt późno, aby tam się udać i zobaczyć, także nie mogę polecić.

No a tu kilka zdjęć z wycieczki po Wrocławiu i krótki video z Panoramy Racławickiej

https://plus.google.com/photos/100081430453102347519/albums/6127143962433039937?authkey=COidwdu7hvrMRQ
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2015, 14:03:30 wysłane przez Marcin K » Zapisane

Ania
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #8 : 18 Marzec 2015, 09:36:50 »

A spałeś gdzieś we Wrocławiu?
Marcin K
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #9 : 18 Marzec 2015, 13:36:14 »

A nigdzie nie spałem. Wprawdzie miałem spać w schronisku PTTK Pod Wieżycą w Sobótce po przejściu Masywu Ślęży, ale pogoda nie dopisała, więc się tam wcale nie wybrałem. Jest jeszcze we Wrocławiu schronisko PTSM na wyspie Słodowej http://www.hotel-tumski.com.pl/schronisko/cennik w pokoju 10 osobowym bez pościeli 35 zł. Ja natomiast ze względu na słabą pogodę wsiadłem do nocnego busa i wróciłem.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: