Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
26 Wrzesień 2017, 22:03:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
  Witam Szanowne Mimochodki oraz wszystkich zaprzyjaźnionych częściowo zmimochodkowanych.  
   Strona główna   Pomoc Szukaj Chat Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plany Wakacyjne 2015  (Przeczytany 500 razy)
Bartez
Klubowicze
domator
*

« : 08 Luty 2015, 20:06:10 »

Choć do wakacji daleko, to muszę jakoś plany zrobić z dużym wyprzedzeniem:
Po pierwsze terminy:
Ja biorę dwa terminy pod uwagę- początek lipca, oraz przełom sierpnia/września (który mi jakoś lepiej leży)

Kierunki:
I- Adam wspominał coś o pomyśle wyjazdu do Birmy propozycja ciekawa, jednak mocno ograniczające są ceny biletów lotniczych chyba że coś się trafi na promocjach- jak by coś się trafiło to na szybko znalazło by się parę osób.
II- Niezawodna Rumunia- Moja propozycja Piatra Craiului + jeszcze jakieś inne pasmo (ewentualnie coś Bałkańskiego)- zalety każdemu znane- nie daleko, nie drogo a ładnie.

Piszcie swoje propozycje na terminy i kierunki bo fajnie było by się zebrać większą ekipą jak kiedyś w Fogarasze czy Kaukaz.
Mundek
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #1 : 10 Luty 2015, 11:54:29 »

I.Birma jest ciekawa, ale nie ma gwarancji ze sie trafi na bilety w dobrej cenie, tym bardziej na termin wakacyjny. Nie ma w ogole gwarancji ze bilety takie sie trafi., bo kierunek jest dosc rzadko pojawiajacy sie w promocjach. Jesli chodzi o Azje to jest zdecydowanie wieksza szansa na trafienie promocji do Tajlandii, Indonezji, na Filipiny, czy Sri Lanke. Jak sledze ceny to przypominam sobie jedna promocje na loty do Birmy w cenie ponizej 2000 mniej wiecej rok temu, w tym czasie bylo co najmniej kilka promocji na Tajlandie ponizej 1500. Jest jeszcze opcja ze leci sie do Taljandii, czy Malezji i potem szuka lokalnego lotu do Birmy, albo jedzie kilka dni busem.
Zreszta na wyjazd dalszy nie bardzo widze mozliwosc zebrania wiekszej ekipy, bo promocja trwa czasem kilka godzin.  Osiagnieciem jest zebranie grupy 3 osob na taki wyjazd. Wiec jak najbardziej zachecam do takiego wyjazdu, ale nie mozemy tego potraktowac jako szerokiej inicjatywy dla wszystkich

II. Tez myslalem o zorganizowaniu jakiegos wyjazdu na Balkany w te wakacje - wyjazd samochodowo-stopowy, raczej na przelomie sierpnia i wrzesnia, a nawet na poczatku wrzesnia na 10-14dni. Myslalem wstepnie o Serbii, bo przejezdzalismy przez ten kraj nie raz, a jeszcze nie bylo okazji zeby sie tam zatrzymac na dluzej. Rumunia tez jest dobra, zreszta jak kazdy inny kraj w tym regionie. Zalety Balkanow juz zostaly poruszone. Mozna pojechac wieksza ekipa, niezdecydowani zawsze moga dolaczyc w ostatniej chwili.
III. Kaukaz - nikogo chyba nie trzeba przekonywac ze warto - ale stopem to 2 tyg. w podrozy. Samolot raczej juz nalezaloby miec kupiony. Niestety mimo ze lata tam teraz wizzair - to w okresie lipiec-wrzesien ceny za przelot sa u nich czasem wyzsze niz kupowane w tym samym czasie w LOT, na pewno ponizej 1000zl bedzie ciezko w obie strony. Natomiast LOT miewa ceny do Tbilisi, czy Erywania w granicach 700-800PLN roundtrip, ale raczej trzeba kupowac co najmniej pol roku wczesniej. Mozna jeszcze polowac na lastminute - w tamtym roku byly w lecie loty czarterem do Batumi w granicach 400pln w obie strony. Generalnie wiekszy wyjazd na lato tam trzeba planowac wczesniej. Albo poczekac spokojnie na pazdziernik-listopad, wtedy wizzaair tanieje - ale tu znow promocje jesli beda to 1-3 miesiace przed wylotem.
IV. Islandia - byla jakas inicjatywa - nie wiem czy umarla. Ale raczej traktowalbym jako dodatkowa opcja wyjazdowa. No i ten sam problem jak wszedzie gdzie trzeba leciec. Islandie ja mysle powtorzyc w nastepnym roku. Fajnie byloby zebrac ekipe na 2 samochody.
AdamW
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #2 : 16 Luty 2015, 00:26:59 »

I. Na Birmę to bez większego zastanowienia bym się pisał byle było 3, 4 osoby. Najchętniej na 3, 4 tyg... Z tym, że mi tylko lipiec odpowiada.
II. Bałkany zawsze chętnie. W sumie myślę o szybkiej opcji rowerowej do Rumunii w II poł. lipca z dosyć duzymi przebiegami dziennymi.
III. Chciałoby się ale czasu mało..
IV. Islandia wyjdzie raczej. Koordynuje Kamila spokrewniona z niejaką Olgą. Pewnie na to się będe pisał bo szanse na Birmę małe. Mam też wrażenie, że na Islandię zbierze się większa grupa. Termin najprawdopodobniej I poł. lipca.

Jakby ktoś był chętny to dodam, że w weekend bożociałowy chcę rowerem pojeździć po Mazurach albo Beskidzie Niskim. Dowóz rowerów pewnie samochodem.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: