Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
24 Kwiecień 2018, 06:47:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
  Witam Szanowne Mimochodki oraz wszystkich zaprzyjaźnionych częściowo zmimochodkowanych.  
   Strona główna   Pomoc Szukaj Chat Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: A może by tak jutro, tj 7 września na wycieczkę rowerową po okolicy !  (Przeczytany 279 razy)
Marcin K
Klubowicze
obieżyświat
*

« : 06 Wrzesień 2014, 10:46:07 »

Zapowiada się ładna pogoda, szkoda w domu ją przesiedzieć. To może byśmy się gdzieś wybrali na wycieczkę rowerową. Ostatnim razem chyba była w tamtym roku jakaś jedna.

Ja od dawna mam taki plan:

O 9.25 wyjeżdża ze stacji Lublin Główny szynobus do Rejowaca. Na miejscu jet o 10.15. Fajne miejsce do zwiedzania: Pałac - zbudowany w połowie XiX w, zespół folwarczny z cukrownią, cerkief parafialna z 1796 r., dom mieszkalny z XVIII w. Potem trasa przez Krynicę - murowana piramida z grobowcem ariańskim i wzniesieniem, mauzoleum działacza ariańskiego Pawła Orzechowskiego. Następnie Krupe z ruinami zamku późnorenesansowego z XVI w, dwór Mikołaja Reja z 1780 r. Następnie Krasnystaw. A potem możemy zobaczyć sławną na świat stadninę koni  w Białce i przez Źółkiewkę wrócić do Lublina, ewentualnie skrócić sobie trasę powrotną pociągiem. Odległość do Rejowca pociągiem 54 km. Cena biletu 14 + 7 za rower - średnio drogo, ale raz na jakiś czas można zaszaleć. Do przejechania rowerem by było jakieś do 100km.

Oczywiście jak są inne życzenia, można plan tego wyjazdu dołożyć i zrobić sobie krótszą trasę na miejscu, bez pociągu. Ja na tamtą trasę się z pewnością kiedyś wybiorę jak nie będę miał towarzystwa to sam.

Bo jeśli zadasz pytanie, uważaj: możesz usłyszeć odpowiedź. Szkoda, że niewielu ludzi pamięta o tej prostej prawdzie, naiwnie sądząc, że wiedza jest dobrem samym w sobie!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: