Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
19 Sierpień 2018, 07:19:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
  Witam Szanowne Mimochodki oraz wszystkich zaprzyjaźnionych częściowo zmimochodkowanych.  
   Strona główna   Pomoc Szukaj Chat Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Weekend majowy 2011 - Ukraina 28 IV - 3 V 2011  (Przeczytany 5178 razy)
Mundek
Klubowicze
obieżyświat
*

« : 23 Luty 2011, 19:10:14 »

Jako ze weekend majowy zapowiada sie w tym roku dlugi - to moze warto byloby wykminic jakis dluzszy wyjazd... W wersji ekstremalnej pojawila sie koncepcja zeby wyjechac juz 22 kwietnia a wrocic 3 maja - czyli cale swieta w gorach Mrugnięcie Wersji bardziej prawdopodobnej wyjazd bylby 25 kwietnia (Wlk Poniedzialek), w wersji dla pracujacych bylby to 29 kwiecien. Termin wyjazdu mysle ze do ustalenia w zaleznosci od liczby chetnych. Zawsze tez opcja jest rozbicie sie na 2 grupy.
Od kilku lat regularnie w tym terminie wyjezdzamy w góry ukrainskie, wiec i teraz jest taka opcja. Tym razem moja propozycja to Połonina Równa, Krasna, Borżawa. Niemniej pojawia sie tez koncepcja zeby na rok odpuscic Ukraine przynajmniej w tym terminie. Alternatywnym pomyslem jest Slowacja - Wielka, lub Mała Fatra. Za Ukraina przemawia niewatpliwie stosunkowo niewielka liczba turystow w tym terminie i mozliwosc noclegu  w namiotach. W przypadku Fatry nalezy sie spodziewac zatrzesienia turystow, wiec tez raczej nalezy sie nastawiac na namiot (podobno nie ma z tym problemu w Fatrze, trzeba tylko na misie uwazac, ale nie wiem, nie bylem), bo w schroniskach moze nie byc miejsc. Ja bylbym generalnie za Slowacja, ale organizacja wyjazdu na Ukraine tez sie moge zajac, gdyby bylo wiecej chetnych.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2011, 16:07:54 wysłane przez Mouser » Zapisane
Jac.
Administrator
obieżyświat

« Odpowiedz #1 : 24 Luty 2011, 09:22:15 »

Pomysł Fatry się przewija od kilku lat i sądzę, że to dobry pomysł, aby go w długi weekend zrealizować. Uśmiech
.
.
.
Tak się zastanawiam po kilku dniach od zamieszczenia przez Mundka wieści czy Ktoś jeszcze jest aktywnie zainteresowany tematem i chce się wypowiedzieć?
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2011, 15:04:20 wysłane przez Jac. » Zapisane
agata
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #2 : 04 Marzec 2011, 23:42:03 »

Ja myślę, że się wybiorę i osobiście preeruję Fatrę z powodów dwóch: dawno nie byłam na Słowacji, a na Ukrainie już kilka razy, a dwa, że mam paszport do lipca 2011 Mrugnięcie a nie wiem, czy nie musi być jakiś okres paromiesięczny czasu na powrót, żeby z takim paszportem wogóle wypuściili, orientujecie się?

"A ja wolę na zielonej łące siedzieć niźli w szarym mieście, które głuche jest..."
Mouser
Klubowicze
obieżyświat
*

Fly so far before you die

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04 Marzec 2011, 23:43:41 »

na ukraine o ile sie nie mylę ... paszport ważny co najmniej 3 miesiace ... policzyć dość łatwo

(\(\
(>'.')
(~(")(")
Mouser

" Mouser, to taki człowiek, który jak chce zrobić coś dobrego, to zrobi, nie patrząc na ofiary i zniszczenia."
Poziomka
domator
*

« Odpowiedz #4 : 05 Marzec 2011, 12:18:35 »

Agata ja pamiętam, że celnicy sprawdzają ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy, więc możesz już zacząć wyrabiać nowy:P
Nauczeni doświadczeniem niejakiego Wilka Chichot, pilnujmy dat w paszportach Mrugnięcie

Mundek
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #5 : 05 Marzec 2011, 16:28:13 »

Wiilk to mogl sprobowac przejsc przez zielona granice...;-) Ostatnio losiom sie prawie udalo, to i on by dal rade...Duży uśmiech A na serio to dokladnie - musi byc co najmniej 6 miesiecy wazny.  Zreszta nie tylko na Ukrainie. Prawde powiedziawszy jak paszport ma mniej niz 6 miesiecy do daty waznosci to tak jakby byl niewazny. Praktycznie to jedynie mozesz wrocic na nim do Polski, ale tez moze byc z tym problem jesli nie jest to granica polska, albo lot niebezposrednio do Polski.
Aneta B.
zielony

« Odpowiedz #6 : 05 Marzec 2011, 22:41:03 »

Na Ukrainie nie byłam od roku i trochę za nią tęsknię, więc chętnie powróciłabym na Krasną, Równą i Borżawę! Uśmiech
Mała Fatra jest piękna, ale jednak prawdziwa przygoda czeka nas za wschodnią granicą! Uśmiech

Agata, wyrabiaj paszport, wcześniej czy później się przyda Mrugnięcie

An.
Tomasz Duda
Administrator
obieżyświat

« Odpowiedz #7 : 15 Marzec 2011, 17:07:51 »

Ja też bym była za wyjazdem na Ukrainę.

Nawojka89
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #8 : 16 Marzec 2011, 22:26:08 »

Osobiście optuję za Fatrą:) Podobnie jak Agata mam problemy paszportowe, bo paszport mam już de facto nie ważny, a o błyskawicznym wyrobieniu nowego mogę tylko pomarzyć (wiadomo jak to w urzędach w zetknięciu z biurokracją Język)
Mundek
Klubowicze
obieżyświat
*

« Odpowiedz #9 : 16 Marzec 2011, 22:50:06 »

Jak na razie to jednak wiekszosc sklania (nie tylko ja) sie jednak do Ukrainy. Przede wszystkim w Fatrze bedzie w tym terminie zatrzesienie ludzi, a w Fatre podobno warto pojechac w czerwcu-lipcu - jest duzo ladniej. Ostateczna decyzje podejmiemy po rajdzie wiosennym.
A co do paszportow to ja bylem 2 lata temu wlasnie w podobnej tylko gorszej sytuacji. Wniosek paszportowy zlozylem cos ok 1-2 kwietnia - a 20 mialem juz paszport. Wiec jesli w tej chwili sie zdecydujecie to spokojnie sie wyrobicie.
Z innej beczki - jesli ktos chce leciec np do USA lub Kanady to i tak zalecana jest wymiana paszportu - teraz juz sa w pelni biometryczne z odciskiem palca, co powoduje ze podobno latwiej dostac wize na taki paszport i przychylniej patrza tam na granicy... Paszport sie wyrabia na 10 lat a nie na rok, wiec niespecjalnie widze sens w takiej oszczednosci i odkladaniu wyrabiania na ostatnia chwile...
Jac.
Administrator
obieżyświat

« Odpowiedz #10 : 17 Marzec 2011, 14:09:34 »

Prawda, wyrobić paszport w miesiąc spokojnie można.
pmagda
zielony

« Odpowiedz #11 : 19 Marzec 2011, 21:02:55 »

Ja wyrabiałam rok temu - już ten nowy rodzaj - biometryczny i urzędniczka powiedziała, że czas wyrobienia to maksymalnie miesiąc, ale mogę pytać już po 2-3 tygodniach. I faktycznie dostałam paszport po niespełna 3 tygodniach, co przyznaję - zaskoczyło mnie mile:) Także jak ktoś ma problem tylko z paszportem, to spokojnie zdąży do maja wyrobić.

ps. też jestem za Ukrainą:)
Lidia
domator
*

« Odpowiedz #12 : 20 Marzec 2011, 12:42:10 »

A co myślicie o Rumuni?czy nie byłoby pięknie tam się wybrać.
co do konkretów, to nie zaoferuję, ale choćby Maramuresz, są przecież najbliżej nas i jednocześnie byłaby Ukraina przez którą byśmy przejechali pociągiem np. do Rachowa, a potem piechota
Jeśli stanie jednak na Słowacja, albo Ukraina, to oczywiście z mojej strony Ukraina; }
Mouser
Klubowicze
obieżyświat
*

Fly so far before you die

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 20 Marzec 2011, 14:36:16 »

Rumunia jest w planach... ale to 2 tygodnie tak sadze Uśmiech

(\(\
(>'.')
(~(")(")
Mouser

" Mouser, to taki człowiek, który jak chce zrobić coś dobrego, to zrobi, nie patrząc na ofiary i zniszczenia."
Oreada
Administrator
spacerowicz

« Odpowiedz #14 : 22 Marzec 2011, 18:07:55 »

Witam,

czy bylibyście skłonni zabrać ze sobą kogoś, kto do tej pory nie miał jeszcze z Mimochodkiem w realu do czynienia? Uśmiech
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: