K2 Sport

K2 Sport

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

Sondy

Stronka
 
Start arrow O Klubie
O Klubie
Redaktor: Mimochodek   
03.04.2014.

HISTORIA KLUBU:

Uczelniany Klub Turystyczny "Mimochodek" powstał 21.11.1969 r. Pierwotnie działał przy Komisji Turystyki i Sportu RU ZSP UMCS. W swoich programowych założeniach „Mimochodek” postawił sobie za cel organizowanie różnych form turystyki w środowisku studenckim. Podczas swej wieloletniej działalności organizował nie tylko rajdy turystyczne, ale również Epidemię Piosenki Turystycznej "Bakcynalia" w Lublinie i "Roztoczańskie Śpiewanie na Polanie" koło Górecka Kościelnego. W latach 70-tych i 80-tych XX w. klub był gospodarzem schroniska studenckiego Dąbrowa oraz baz namiotowych na Roztoczu. Po zawieszeniu działalności w 1991 r., w roku 1994 nastąpiło reaktywowanie klubu. Prezesami „Mimochodka” byli: Krzysztof Paprocki, Adam Olszta, Zbigniew Poszepszynski, Małgorzata Ziarek, Anna Mizura, Anna Suwałowska, Ryszard Sadoń, Waldemar Mazur, Zbigniew Kowalczyk, Dariusz Tracz, Jacek Jastrzębski; prezesi po reaktywacji klubu: Stefan Darda, Norbert Tarańczuk, Paweł Kowalski, Andrzej Blicharz, Marek Kujawski, Łukasz Miazek, Bartłomiej Bernat, Małgorzata Nowosad, Michał Stępień, Jarosław Myśliwiec, Jacek Rojek.

O NAS:

Uczelniany Klub Turystyczny „Mimochodek” jest organizacją studencką działającą przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i Oddziale Miejskim PTTK w Lublinie. Klub zajmuje się organizacją wyjazdów turystycznych w kraju i za granicą w środowisku akademickim. Oprócz pieszych rajdów górskich "Mimochodek" organizuje również rejsy żeglarskie, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, a także pokazy slajdów z wypraw. Klub jest organizatorem lubelskich koncertów popularyzujących piosenkę turystyczną “W górach jest wszystko co kocham”, które corocznie przyciągają liczną publiczność. Jeśli chcesz wziąć udział w wyprawie mimochodkowej lub włączyć się do organizacji rajdów realizując własne pomysły na wyjazdy – zapraszamy!

SIEDZIBA KLUBU I SPOTKANIA KLUBOWE:

W chwili obecnej spotkania klubowe odbywają się w różnych miejscach. Zwykle informacje na temat najbliższego spotkania pojawiają się wcześniej na naszym forum. Chcesz do nas dołączyć? Napisz do nas na facebooku.